
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 850 µm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.139 g |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Accuracy | 1 % |
| Linearity | 0.012 % |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Supply Type | Single |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 2.5 V |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Reference Voltage | 2.5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Tube |
Stock: 3673
Distributors
pcbx
Unit Price$2.49064
Ext.Price$2.49064
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.49064 | $2.49064 |
| 10 | $1.87986 | $18.79860 |
| 25 | $1.75342 | $43.83550 |
| 50 | $1.63547 | $81.77350 |
| 100 | $1.55972 | $155.97200 |
| 300 | $1.49427 | $448.28100 |
| 500 | $1.43156 | $715.78000 |
| 1000 | $1.39188 | $1391.88000 |
